ייעוץ לעמותות

כאשר אנו בוחרים בהקמת עמותה, רצוי שנבין את המסגרת המשפטית בה היא פועלת. ישנו המגזר הראשון (הציבורי) השני (העסקי) והשלישי (ללא כוונות רווח) – מלכ"רים למיניהם עמותות, חל"צ וארגונים אחרים נתמכים. בתהליכים מסוג זה, רצוי לעבוד באופן מוסדר ולהכין תשתית טובה וכלים מדויקים לבעלי התפקידים, בכדי לגרום לכך שהעמותה תתפקד באופן המיטבי. העמותה בנויה ממספר מוסדות המייסדים, הועד המנהל, ועדת ביקורת, אסיפה כללית. קיימות עשרות אלפי עמותות במדינת ישראל שנתמכות בקרוב לשלושה מיליארד שקלים. בכדי שעמותה תהא רשאית לקבל תמיכה, היא נדרשת לקבל אישור ניהול תקין או אישור הגשת מסמכים. את פעילות העמותה רצוי ללוות באמצעות עורך דין מהקמתה ועד הניהול בפועל על ידי ליווי ודיווח, עריכת פרוטוקולים, חוזים, נהלים ודוח"ות מילוליים שילוו את הדו"חות הכספיים. אנו נשמח ללוות אתכם בתהליך ומתוך הכרות עם המגזר השלישי באמצעות ייצוג, ייעוץ לעמותות וליווי בפני הרשויות והרגולטורים, עריכת חוזים, רישום, פירוק, מחיקה של עמותה, בקשה לסעיף 46 ועוד.

ייעוץ לעמותות הנוגעות לאומנויות הבמה

תחום אומנויות הבמה הינו תחום מורכב מאוד ורגיש מאוד ובו נדרש ידע מעמיק והכרות מעמיקה עם התחום. ייעוץ לעמותות הכרחי ודרוש על בסיס קבוע מאחר ולרוב העומדים בראש העמותה יצירתיים ככל שיהיו נתקלים מעת לעת בסיטואציות אשר מחייבות ייעוץ משפטי פרטני. המטרה היא להתנהל נכון על מנת שהפעילות השוטפת והדיווחים יעברו לנחת רוחו של רשם העמותות האמון על פיקוח פעילותה של העמותה והתנהלותה בהתאם לדין. הסיבה העיקרית לייעוץ משפטי היא שמטרתה של העמותה היא בראש הסיבות להקמתה ובשל כך מדובר על מוסד ללא כוונת רווח שפועל על ידי הכנסות עצמיות, תקציבים ממשלתיים, ותרומות.

ישנן סוגים שונים של עמותות חלקן בייעוץ נדרש לקראת ההתאגדות ומפרט על השלבים הנדרשים לפני ובעת ההקמה כולל הרישום ברשם העמותות. הליווי השוטף  מותאם ספציפית לתחום בו פועלת העמותה ולטובת הכרתה כמוסד ציבורי. כל זאת, בין היתר כדי לאפשר לה לקבל ולתת תרומות כחוק ולרשום אותם באופן נכון. הייעוץ כולל גם לגבי דרכי התקשרויות מול חברות וספקים המספקים שירותים שונים, הגשת בקשות לסיוע כספי ממשלתי כולל הכנת והגשת כל הטפסים ועוד.

ייעוץ לעמותות הנוגעות לאומנויות הבמה

ייעוץ  לעמותות בעת משברים

עמותות אשר אינן מנוהלות נכון עלולות להיקלע למשברים כספיים. תסבוכות כאלו אף מזמינות ביקורות עומק על ידי הרשם בכדי לוודא שלא נעשתה עבירה על החוק, וכן, לוודא ניהול תקין. זהו מצב רגיש מאוד בחיי העמותה שכן המסקנות לגביה העלולות להיות קשות. בנסיבות אלו ניתן להחליט על תכנית לתיקון ליקויים בליווי משפטי. הצלחה בייעוץ תוביל לפעולות נכונות ויכולה למנוע החלטה על פירוק עמותה.

בנוגע לעמותות בכלל ובתחומי אומנויות הבמה בפרט דרוש דיוק והכרות מעמיקה עם התחום ועם דיני עמותות. במידה ואתם זקוקים לשירותי עורך דין עבור ייעוץ לעמותות, חברת עורכי דין גרטופסקי כהן מתמחה בתחום ומציע שירות אמין, מקצועי ואיכותי. המשרד ישמח ללוות אתכם בתהליך ולספק עבור העמותה שלכם ייצוג, ייעוץ וליווי בפני הרשויות והרגולטורים. כמו גם שירותי עריכת חוזים, רישום, פירוק, מחיקה של עמותה ועוד.

ייעוץ  לעמותות בעת משברים
בודק...