עורך דין התחדשות עירונית

עורך דין התחדשות עירונית גרטופסקי&כהן

עורך דין התחדשות עירונית המייצג את בעלי הדירות חייב קודם כל להגן על האינטרסים של בעלי הדירות, אך במקביל אינו יכול להתעלם מהאינטרס של היזם שנבחר לביצוע הפרויקט, שהרי אם הפרויקט לא יהיה כלכלי ליזם, הפרויקט לא יצא לפועל.

מאחר ומדובר על תהליך מורכב שהצלחתו תלויה בגורמים רבים ומוסדות שונים וישנן המון חסמים בדרך, לאחר סיום המשא ומתן וחתימת ההסכם חייבים בעלי הדירות, היזם יחד עם עורך דין התחדשות עירונית המייצגים לפעול במשותף לקידום הפרויקט, שכן מדובר באינטרס משותף, שכן התועלת לכל בעל דירה עשויה להיות משתלמת מאוד והתועלת ליזם אף היא גבוהה.

עורך דין התחדשות עירונית –  שירות בגובה עיניים

עורך דין התחדשות עירונית מלווה את התהליך מתחילתו עד סופו, מדובר בדרך ארוכה של שנים ולפני הכל עליו להרוויח את האמון של בעלי הדירות, שכן ללא אמון בתהליך ובראש וראשונה בעורך הדין יהיה קשה מאוד להתקדם.

מתן שירות בגובה העיניים והסברת התהליך באופן שקוף ומקצועי יוצרת אמון שיקל על כל הנוגעים בדבר בכל השלבים של הדרך.

לרוב, פרויקט התחדשות עירונית מתקיים בשכונות ותיקות עם תשתיות ישנות, במרכזו עומד הרעיון של שדרוג הדירות או פינוי הדיירים מהדירות הקיימות, הריסתן או שידרוגן ולעיתים גם הריסת כל הבניינים הציבוריים הקיימים והכנת תכנית מתאר חדשה לכמה בניינים (הידועה בשם תב"ע). מקידום תוכנית מסוג זה מרוויחים בעלי הדירות שאמורים לקבל דירות מודרניות בבניינים חדשים עם מעליות, ויזכו חניות מסודרות, לתשתיות מודרניות וחדשות, למבנים ציבוריים חדשים, לפארקים, לגני שעשועים ועוד. הכול – ללא תוספת מחיר.

עורך דין התחדשות עירונית גרטופסקי&כהן

ייעוץ וטיפול של עו"ד התחדשות עירונית

בעלי דירות רבים אינם מבינים בפרויקטים מסוג זה וחלקם אינם מודעים לזכויותיהם. על עורך דין התחדשות עירונית לסייע לבעלי הדירות וללוות אותם בייעוץ והכוונה בפעולות רבות. בין היתר: יבדוק את נושא המיסוי, יברר בנוגע לפטור ממיסים והקלות אחרות, ינהל מו"מ עם היזם לגבי ההסכם לפני שייחתם, יוודא כי בעלי הדירות יקבלו את כל הבטוחות שיגנו עליהם במהלך הפרויקט, ויחזיק עבורם ערבות בנקאית בשווי דירה חדשה, יבדוק עבורם את מסמכי הליווי הבנקאי עליהם הכרחי לחתום על מנת שהיזם יקבל מימון בנקאי לביצוע הפרויקט, ויפקח על רישום הזכויות בטאבו לאחר סיום הפרויקט, על עורך דין התחדשות עירונית לוודא שהיזם ימלא את חלקו בהסכם. ובעת הצורך, יגשר בבעיות המתגלות במהלך הפרויקט בין כל הנוגעים לפרויקט במטרה לקדם את הפרויקט.

חברת עורכי דין גרטופסקי כהן מתמחה בתחום התחדשות עירונית ומציע שירות מקצועי המלווה ביחס אישי ובגובה עיניים. השירות הניתן כולל ליווי ככל הנדרש, יושרה והתמדה. מייסדת המשרד הינה עורכת דין בעלת ידע רב וניסיון עשיר בתחום המגיעים ממתן שירותים איכותיים ללקוחות רבים לאורך זמן. ותשמח להעמיד את התשתית הקיימת במשרדה לטובת אחרים.

ייעוץ וטיפול של עו"ד התחדשות עירונית

עו"ד התחדשות עירונית

עו"ד התחדשות עירונית מספק שירות לבעלי דירות ולפעמים גם ליזמים אשר מעוניינים לקחת חלק בפרויקט כזה. עו"ד התחדשות עירונית המייצג את בעלי הדירות אינו יכול לייצג את היזם מדובר על פרויקט הנמשך זמן רב ובמהלכו צריך לקבל החלטות, לערוך הסכמים ועוד. ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין קבעה כי כאשר מדובר בדיירים בפרויקטים של התחדשות עירונית חובת הנאמנות כלפי הלקוח צריכה ללבוש מעטה "עבה" במיוחד.
אותו משרד עורכי דין אינו יכול לייצג את הדיירים ואת היזם בפרויקטים שונים המתנהלים באותה עת האיסור על ייצוג בניגוד עניינים, כמו כל הדין המשמעתי, בא להשיג שתי מטרות. הראשון, הגנה על בעלי הדירות השני, שמירה על תדמית המקצוע וכבודו.

עו"ד התחדשות עירונית – טיפול מקיף

עו"ד התחדשות עירונית יספק טיפול מקיף וכדאי לערב אותו עוד בשלב ההכנות הראשונות למיזם. קידום תכנית להתחדשות עירונית יכול שתקודם על ידי הרשות המקומית או על ידי חברה יזמית או על ידי בעלי הדירות בעצמם. מטרת התוכנית היא לשדרג או להרוס בניינים קיימים ולבנותם מחדש לרוב מדובר בניינים נמוכים, יחסית, ללא מעליות המשתרעים על שטח גדול, ובמקומם לבנות מגדלי דירות עם תשתיות חדשות, מבנים ציבוריים מתקדמים, פארקים, אזורי חניה וכדומה.

בעל דירה ישנה מוסר אותה, ומקבל דירה חדשה וגדולה יותר. במהלך הבניה בעלי הדירה זכאים לקבל דמי שכירות למגוריהם בדירה חלופית בזמן השכירות וכן להובלת התכולה לדירה החלופית ובחזרה לדירה החדשה, בעל הדירה אינו צריך להינזק כלכלית מהמהלך ומדובר בעסקת נטו שמשמעותה שכל העלויות הכרוכות בה חלות על היזם היות ורבים מבעלי הבתים אינם מכירים את הנושא הם חייבים לקבל ליווי במהלכו.

לכן מומלץ לקבל ליווי של עורך דין המתמצא בנושא. מדובר במהלך כדאי מאוד מבחינה כלכלית ושיפור איכות החיים, וליווי מקצועי מעורך דין יסייע בידי בעלי הדירות למצות את כל הזכויות המגיעות להם 

עו"ד התחדשות עירונית

טיפולים שונים

עו"ד התחדשות עירונית המייצג את בעלי הדירות ילווה את בעלי הדירות בפעולות שונות הנדרשות מול הקבלן, הרשות המקומית, רשות מקרקעי ישראל (אם הוא מעורב בפרויקט) וגורמים אחרים.

על עו"ד התחדשות עירונית לסייע לבעלי הדירות וללוות אותם בייעוץ והכוונה בפעולות רבות. בין היתר: יבדוק את נושא המיסוי, יברר בנוגע לפטור ממיסים והקלות אחרות, ינהל מו"מ עם היזם לגבי ההסכם לפני שייחתם, יוודא כי בעלי הדירות יקבלו את כל הבטוחות שיגנו עליהם במהלך הפרויקט, ויחזיק עבורם ערבות בנקאית בשווי דירה חדשה, יבדוק עבורם את מסמכי הליווי הבנקאי עליהם הכרחי לחתום על מנת שהיזם יקבל מימון בנקאי לביצוע הפרויקט, ויפקח על רישום הזכויות בטאבו לאחר סיום הפרויקט, על עו"ד התחדשות עירונית לוודא שהיזם ימלא את חלקו בהסכם. ובעת הצורך, יגשר בבעיות המתגלות במהלך הפרויקט בין כל הנוגעים לפרויקט במטרה לקדם את הפרויקט.

חברת עורכי דין גרטופסקי כהן מתמחה בתחום התחדשות עירונית ומציע שירות מקצועי המלווה ביחס אישי ובגובה עיניים. השירות הניתן כולל ליווי ככל הנדרש, יושרה והתמדה. מייסדת המשרד הינה עורכת דין בעלת ידע רב וניסיון עשיר בתחום המגיעים ממתן שירותים איכותיים ללקוחות רבים לאורך זמן. ותשמח להעמיד את התשתית הקיימת במשרדה לטובת אחרים.

עו"ד התחדשות עירונית מומלץ
בודק...